Dochádzanie do Miloslavova

Contact Us

Dochádzanie do Miloslavova

Asi každého zaujíma, ako dlho bude dochádzať do práce, keď si kúpi dom v Miloslavove. Pred tým, ako som kúpil dom v tejto lokalite som si to šiel vyskúšať.

Vlakom

Veľkou výhodou je, že do Miloslavova chodí vlak. Nemusíte stáť teda v zápche. Na stanicu Bratislava Nové Mesto je to asi 25 minút pohodlným RegioJet vlakom. Na Hlavnú stanicu je to polhodina. Z oboch staníc je výborná dostupnosť električiek a MHD. Lístok cez mobilnú aplikáciu Vám platí aj na vlak aj na prestup v MHD.

Autobusom

Do Miloslavova chodí autobusová prímestská linka 725. Autobus premáva každú hodinu. Mimo špičky jedna cesta na autobusovú stanicu Nivy trvá 40 minút. Keď idete večer alebo skoro ráno čas sa vie skrátiť aj na 30 minút.

Dochádzanie autom

Dopravné zápchy sú všade na svete. Nikde nie je ideálna doprava. Ja osobne dochádzam každý deň autom do Bratislavy na Nivy. Prechádzam cez tie najhoršie úseky. Medzi 6.30 – 8.30 je najväčšia špička vtedy cesta trvá 45-60 minút. Mimo týchto časov sa dá prísť aj za 30 minút. Čo je pre mňa veľmi prijateľné. Ak si viete naplánovať kedy začnete v práci zápchy ani veľmi nezažijete. Ak musíte cestovať v čase špičky môžete ísť vlakom a vyhnete sa zápcham.  Z mojej skúsenosti viem, že každý deň je iný. Niektoré dni je doprava fajn iné je to horšie. Ťažšie bývajú možno pondelky a utorky ale streda, štvrtok a piatok býva často fajn.

Keď si kúpite krásny štvorizbový dom so záhradou za cenu trojizbového bytu v Bratislave dochádzanie je cena, ktorú za to platíte. Často krát aj v Bratislave nie je problém stráviť krátkou cestou 30-45 minút. Preto beriem dochádzanie ako cenu za to, že bývam v krásnom tichom prostredí v blízkosti prírody.

Do budúcna

Dochádzať sa dá po hlavnej ceste cez obec Rovinka alebo cez Vinohradnícku cestu známu ako ,,Opilecká.

Dve dobré spávy do budúcna sú, že v priebehu krátkej doby (rok dva) bude dokončený obchvat Bratislavy čo urýchli dopravu. Opilecká cesta sa má rekonštruovať čo tiež pomôže. Zlepšenie dopravy na tento smer bude mať za následok zvýšenie záujmu o bývanie v tejto lokalite a o rast cien. Nad kúpou premýšľate v správnom čase. Keď kúpite teraz v budúcnosti z toho môžete profitovať.

 

 

Zdielať?

Andrej Tichý